The Casket Crew – Poor Man’s Coffin


İlk albümlerinin önüne geçmeliler!

İlk albümlerinin önüne geçmeliler!

Denver, Colorado’lu thrash metal topluluğu The Casket Crew’in kargo pakedini aldıktan sonra Facebook sayfama bateristleri Jesse’yi eklemek istemiştim ancak Facebook’ta iki Jesse Newland vardı. Resimlere baktığımda onu seçemiyordum. Şansımı deneyip birisine “Sen tabut ekibinden Jesse misin?” diye sorduktan sonra öbür Jesse çıkıp bana “hayır, ama iyi isimmiş” deyince bayağı bir gülüşmüştük. Bu takılgan durum sonrasında paketimi açtım ve içinden çıkan albümü jelatininden sıyırmadan incelemeye başladım. Karşıma koyu tonlara sahip bir albüm kapağı çıktı. Dıştan bakarsanız pek bir şey ifade etmiyordu ama gözlerinize  doğru yakınlaştırınca yan yana tabutları görüyorsunuz ve resim sizi içine çekiyor gibi.

CD’yi çalıcıma yerleştirdiğimde karşıma önce Carcass gitarları, kısa bir süre sonraysa Carcass vokallerine pek yakın sesler geldi. Albümün diğer parçalarında da bu bahsettiklerimi sezeceksiniz. “High Altitude Heavy Metal” şeklinde müziklerini tanıtan The Casket Crew’in yaptığı tarz, günümüz modern topluluklarının yapmaya çalıştıklarıyla pek örtüşmüyor. Eski dönem metal müziğini neredeyse yenilikçi bir şeyler ilave etmeden bu albümü yaptıkları söylenebilir. Bir şeyleri yaratmanın daha kolay sanıldığı şu günlerde, enstrüman çalmayı çabuk kapmış zeki genç yeteneklerin sayısının arttığını görebiliyoruz. Buna binaen, bu gençler sıradanlığa karşı geldiği sürece The Casket Crew’in geleceği böyle devam edeceklerse çok parlak görünmüyor. Çoktan ve çokça yapılmış şeylerin, farklı baharatların önüne geçemeyeceği düşüncesindeyim.

Gitar/vokalde James Rodrock, bateride Jesse Newland ve bas/vokalde James Casady’den oluşan The Casket Crew’un ürünleri itibariyle averaj topluluklardan biri olarak sayabilirim. Onların parçalarını dinlerken Megadeth etkisi yoğun hissedilirken dedikleri gibi Anthrax ve Rush gibi ekiplerden etkilendiklerini anlayabiliyorsunuz. Albümde Kreator’ın tadını kimi yerde bulmanız da mümkün olabilir. Tüm bahsettiklerim dışında üçlünün gelecek albümleri “A Somber Ceremony” nin nasıl olacağını merak ediyorum.

PARÇA LİSTESİ

01. The Sight, 02. Evil Act Of The Day, 03. Ignite A Blaze, 04. Book Of Myths, 05. Embedded, 06. Over The Edge, 07. Dead Is Thought To Be Dead, 08. The Journey’s End, 09. Demon’s Flask, 10. Life Or Limb.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.myspace.com/thecasketcrew

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s