Ex Dementia – In The Chapters Of Horror


Kan dökücü bir albüm!

Kan dökücü bir albüm!

New Jersey, Amerika’lı death metal topluluğu Ex Dementia’nın güncel materyali “In The Chapters Of Horror” dan bahsedeceğim. Daha önceden “An Excursion Of Noise And Terror” isimli bir EP ve “Thou Shall Repulse” isimli ilk albümlerini piyasaya süren topluluğun bu sefer yeni bir EP çalışması yapmayı tercih ettiğini görüyoruz.

Albümün görsel kanadına emek veren isim Jeff Zornow. Kendisi resimli mizah dergilerinde ressamlık yapıyor. Bunun dışında albüm kapakları olsun, mizanpaj çalışmaları olsun, tişört dizaynları olsun çeşitli deneyimleri var. Bu kabartmalı çalışmaların ayrı bir değer olduğunu, Ex Dementia’nın bundan nasiplenmekle iyi yaptığını ifade etmem gerekiyor ki birçok albümün sunumuna göre fark oluşturdukları söylenebilir.

Gitar/vokalde Chris, bas gitarda Joe ve bateride Branden’dan oluşan üçlünün parça sözlerinde korku dolu kanlı öykülerden bahsedildiği görülüyor. HPGD Productions çıkışlı bu çalışmayı edinenler mutlu olacaktır çünkü Ex Dementia’nın etkilendiği toplulukların bu işin ataları olduğu apaçık ortada. Sulandırılmış bir şeyler dinlemeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Albümde yer yer birçok topluluğun müziğine rastlıyorsunuz. Autopsy, Death ve Carcass’a yakışan işlerin yoğunluğu dikkatlerden kaçmayacaktır.

Albümde iki konser parçası ve bir S.O.D. yorumu var. Son çalışmalarının ardından fazla bir şey ürettiğini iddia edemeyeceğim Ex Dementia’nın bu çalışmada “Double Dose Of Death” ve “Kill Yourself” parçalarıyla ön plana çıktığını düşünüyorum. Ex Dementia şu anda dokuz parçayı kapsayacak “The Red Mass” isimli gelecek ikinci albüm çalışmalarına yoğunlaştı. “Gaddar olacak!” diyen ekibin bu çalışmasında Venom’dan “Welcome To Hell” parçasının yorumlanacağı belirtiliyor. Dinleyicilere düşen “In The Chapters Of Horror” EP’sini edinip bu albümü beklemektir!

PARÇA LİSTESİ

01. The Buzz Is Back, 02. Subway Savages, 03. Double Dose Of Death, 4. Parasitic Terror, 5. Kill Yourself, 06. Thou Shall Repulse (Live), 07. Double Dose Of Death (Live).

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.exdementia.net

http://www.myspace.com/exdementia

http://www.horrorpaingoredeath.tk

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s