Shenaniganz – Open Your Eyes Or Cover Your Head


Her ne dinliyorsanız mola verin!

Her ne dinliyorsanız mola verin!

Beş yıl önce kurulan Bavyera ya da Bayern, Almanya’lı Shenaniganz’ın rock ‘n’ roll/garage/punk tarzları karışımı “Open Your Eyes Or Cover Your Head” albümlerini dinleyenler mutlu olacaktır çünkü Rolling Stones, Ramones ve Led Zeppelin gibi topluluklardan etkilenen Shenaniganz’da ciddi bir rock müzik damarı olduğu hemen fark ediliyor. Vokal/gitarist Georg Raig, vokal/gitarist Daniel Rehbein, bas gitarist Tobay Reich ve baterist Dom Rehbein’den oluşan Shenaniganz’ın çözülmeyen kadrosunun yine iş başında olduğu görülüyor. İlk albümleri “Four Finger Fist Fight” ve bir Bob Dylan yarışması için yorumladıkları “Subterranean Homesick Blues” parçasından sonra şimdi de “Open Your Eyes Or Cover Your Head” albümlerini piyasaya sürecekler ve yine tüm sakinliklerini koruyorlar.

13 Mart’ta Avrupa’da çıkacak olan ve dinleyicileri şaşırtmaya hazır görünen albümün ilk iki ateşli rock ‘n’ roll parçalarından sonra “Merry-Go-Around” ve “Girl In The First Row” parçalarının ayrı bir başarısı olduğunu düşünüverdim. “We Are The Underground” parçalarında ortalıklarda dolanmadıklarını, bir yeraltı topluluğu olduklarını bas bas bağırıyorlar. İleride olası dev bir anlaşmayı iteleyecek kadar samimi olup olmadıklarını gerçekten tahmin edemiyorum. Yine de herkes tarafından tanınan dev bir topluluk olmak için uğraşmadıklarını işitmek güzel.

“Change” parçasının vokalleri ilginç, tekerleme yapar gibi kelimelerle oynayışlarının parçaya farklılık kazandırdığı görülüyor. “Bavaria” yı dinlerken karnaval havasına kapılıyorsunuz, diğer parçalara göre hareketli kaçtığı dikkat çekiyor. “Way To Go” parçasında duyulduğu üzere topluluğun ciddi bir harekete geçirme özelliği var, bunu enerjileriyle ve akıllarda yer edinmeye hazır nakaratlarıyla yapıyorlar. Katıldığı önemli festivallerin onlar için iyi bir alan olduğunu düşünüyorum.

“You Don’t Know Me” parçasına bakıyorum da harika bir reklam müziği olabilir, topluluktan bu tarz malzemeler çıktığı için ajansların uyanık olması iyi olur. Dışında kalan tüm parçalara ihanet etmek istemem ama en tuttuğum, beni en çok saran parça bu parça oldu. Sondan bir önce olmayı hak etmeyen bir tarafı var. Albümün son parçası “Nowadays” uzun olduğuna bakmayın, kimi yerde kullanılan melodilerin oldukça akılda kalıcı olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Ne dinlerseniz dinleyin ama rock ‘n’ roll dinlediğiniz zaman apayrı bir keyif alıyorsanız, bu köklerine bağlı modern albümü ıskalamamanız gerekir!

PARÇA LİSTESİ

01. Roses Are Red, 02. The Cost Of Rock, 03. Merry-Go-Round, 04. We Are The Underground, 05. Because I Am, 06. Girl In The First Row, 07. Brand-New Chucks, 08. Change, 09. Bavaria (Feat. Biermoesl Blosn), 10. Don’t Tell The Fire, 11. Lights, 12. Way To Go, 13. You Don’t Know Me, 14. Nowadays.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.shenaniganz.de

http://www.myspace.com/badassrocknroll

http://www.silverwolf-productions.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s