Roll okurları üzgün!


İnternet basını yazılı basının yerini alıyor!

İnternet yine yazılı basının yerini aldı!

Rolling Stone dergisinin kapanmasından sonra ikinci üzücü haber Roll’den geldi. 1996 yılından bugünlere kadar kendine özgü varlığını sürdürmeye başaran müzik dergisi artık yok. Neden kapandığı ise resmi olarak henüz açıklanmadı. Roll ekibinin neler yapacağını ise zaman gösterecek.

Derginin eski sayılarını okumak için bir bilgi erişim sistemi olan Pecya’ya ücret karşılığı abone olmak yeterli olabiliyor. Bu sadece tercihe bağlı bir okuma yöntemi olarak gözüküyor. Dergiyi dergi yapan özelliklerinden birisi de şüphesiz sararmış görüntüye sahip olan sayfalarıydı, dahası yeni sayıları da olmayacak.

Konuyla ilgili bilgilerin ilk kez döndüğü Ekşi Sözlük’teki bir sözlük yazarının “biz lisedeyken nasıl da prestij göstergesi sayılırdı” şeklinde belirttiği gibi bir kuşak için hatırası olan Roll dergisinin yerine başka bir derginin geçmesinin zor olduğu görülüyor. Umarız yazılı müzik basını küllerinden doğar (zaman ilerledikçe Türkiye’de bu işlere umut bağlamak zor bir hale geldi), olmadı en azından internet müzik basınının güç toplamasını temenni ediyoruz.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.pecya.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s