Banner Pilot – Collapser


Hayaller suya düştü!

Hayaller suya düştü!

“Hold Me Up” hariç her parçada aynı tempoda gitmeyi tercih eden ve parçalar arasında dikkate değer farklılıklara gitmeyen Banner Pilot’ın oturmuş bir müziğe sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Minneapolis’li dörtlünün 2005 çıkışlı oldukları kimseyi şaşırtmamalı, sadece şimdilik daha çiğ bir müziği tercih ediyorlar ve ayakları üzerinde durabiliyorlar. Kendileri hakkında an itibariyle uzun uzunduya şeyler yazmanın fazla mümkün olmadığı, çünkü anlatacakları öykülerin fazla olmadığı ama kendini bilen bir topluluktan bahsediyoruz. Neyse ki yolları Fat Wreck Chords ile kesişmiş ve kendileri için iyi bir şey yapmışlar. Onca punk topluluğu varken 1 Eylül’de yeni albümlerini çıkaracaklarını erkenden ilgili çevreye duyurabildiler. Eğer ki daha önceden ekibin “Resignation Day” albümlerini ve “Pass The Poison” EP’lerinden haberdarsanız onların bulunduğu noktanın hiçte fena olmadığını düşünebilirsiniz.

Alkaline Trio, American Steel, Broadways, Crimpshrine, Dillinger Four, Green Day, Hot Water Music, Jawbreaker, Lawrence Arms ve Screeching Weasel müziklerinin karışımını yaptıklarını öne süren Banner Pilot’ın bu albüm ile tipik bir pop punk örneği sergilediklerini söylemek güç görünüyor. Blogger Schizo! için ne tepelerde, ne yerlerde bir albüm. Ortalama diyemiyoruz, çünkü bundan iyilerini çalamayan ama tanınır toplulukların olduğu aklımıza geliyor. O halde en iyisi, “Collapser” için ekibin yerini koruduğu bir çalışma diyebiliriz. Çalışkan ekibin müziklerini geliştirerek, verecekleri sahne performansı sayısını arttırarak ve özellikle çaldıkları bölgelerin dışına çıkarak kendilerini daha iyi ifade edebileceklerini düşünüyoruz. Albümün “Greenwood” ve “Skeleton Key” isimli öne çıkan parçalarını dinleyip beğenenler, bu çalışmayı edinmek konusunda tereddüt yaşamayacaklardır!

PARÇA LİSTESİ

01. Central Standard, 02. Pensacola, 03. Greenwood, 04. Starting At An Ending, 05. Skeleton Key, 06. Northern Skyline, 07. Drains To The Mississippi, 08. Farewell To Iron Bastards, 09. Empty Lot, 10. Hold Me Up, 11. Losing Daylight, 12. Write It Down.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://bannerpilot.blogspot.com

http://www.myspace.com/bannerpilot

http://www.fatwreck.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s