Ronny Munroe – The Fire Within


Yeni, yine, ilkler!

Yeni, yine, ilkler!

2009 yılı içersinde geleneksel metal alanında kulak verilmesi gereken albümlerden birine hiç şüphesiz Ronny Munroe’nun solo topluluğu imza attı. Bu albümü bizlere ulaştıran Joe O’Brien’a teşekkürlerimi sunuyorum, gerçekten mutlu ediciydi. Sadece birkaç ay önce Rat Pak Records aracılığıyla yayınlanan bu albüm içersinde heavy metal dinleyicilerini memnun edebilecek güzel parçalar yer alıyor. Ama sunumu diye soracak olursanız fazla uğraşılmamış olduğunu ifade edebiliriz. Ronny Munroe deyince aklımıza Metal Church geliyor; kendisi Temmuz ayında dağılma kararı alan Metal Church ekibinin son dört albümünde vokalistlik yapmıştı.

2004 yılında otomobil kazasında ölen David Wayne’in yerine geçen Munroe’nun Metal Church’e önemli katkıları dokunmuştu. Kendisi şu anda son dönem Metal Church’ü beğenenleri de mutlu edecek solo kariyeriyle ilgilenmeye devam ediyor. 44 yaşındaki Washington’lı solistin “Internal Quest” isimli ilk EP kaydından sonra şimdi de “The Fire Within” isimli ilk albümünü konuşuyoruz. Yine hayatın içinden aldığı sözleri parçalarının içine akıtan başarılı vokalistin bu albümüne Michael Wilton (Queensryche), Randy Cooper (Texas Hippie Coalition) ve Rick Van Zandt (Metal Church) gibi isimler ve daha fazlası değerli katkılarını sunmuş bulunuyor.

Munroe’nun sesi kendi tarzı içinde çok nitelikli bir ses, ve onu dinlerken devasa heavy metal vokalistlerini anabiliyorsunuz. Başka sanatçılara benzetip sanatçıya ne standart muamelesi yapabiliyorsunuz, ne de orijinallikten uzak bir bakış açısıyla değerlendirebiliyorsunuz. Kendisinin “The Fire Within” ile yer yer Metal Church’te yaptıklarından bile daha güçlü işlere imza attığını düşünebilirsiniz. Bir Rainbow yorumu olan “Man On The Silver Mountain” ile kapanan bu albümde Kurdt Vanderhoof’un yapımcılığı ve mühendisliği de var. Bu durumda dinleyiciye düşen bir tane “The Fire Within” kapmak oluyor; eğer keyifli bir yolculuk yapmak isteniyorsa!

PARÇA LİSTESİ

01. Far, 02. What You Choose to Call Hell (I Call Home), 03. Deafening Hypocrisy, 04. Rebuild The Ruins, 05. Delirium, 06. Demon Opera, 07. Sea Of Souls, 08. Desperate Man, 09. Ivory Towers, 10. Evil Genius, 11. Ride Me, 12. Man On The Silver Mountain.

BAĞLANT NOKTALARI

http://www.myspace.com/ronnymunroe

http://www.ratpakrecords.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s