The Dead Lay Waiting – We Rise


İngiliz istilası sürüyor!

İngiliz istilası sürüyor!

Yeni topluluklarla anlaşmaya varmadan önce İngiliz ekstrem metal müziğinin geleceğini düşünüp yatırım yapan Rising firmasının şu sıralar üzerinde durduğu isim The Dead Lay Waiting oldu. Luke, James, Ben, Tom ve Azz’den oluşan bu körpe İngiliz ekibin “We Rise” isimli ilk albümlerinin 23 Eylül tarihinde çıkmasına çok az kaldı.

Deathcore tarzında ilerlemeyi tercih eden TDWL ekibi Swindon bölgesinde 2007 yılında kuruldu. İlk EP çalışmaları “The Dead Lay Waiting” Mayıs 2008 tarihinde çıktı (Bu çalışmadan “The Last Stand” isimli parçalarını ilk albümlerine dahil ettikleri görülüyor). Ağustos 2008 tarihinde ise Rising Records ile sözleşme imzaladılar.

Kendi jenerasyonundan olan ve olmayan çeşitli müzisyenlerle aynı sahneyi paylaşma şansı bulan TDLW’nun ufak yaşta olmaları, imajı önemsemeleri ve yetenekli olmaları gerçekleri olarak dikkat çekiyor. Kimi yerde sadece death metal tarzında müzik çaldıklarını belirtiyorlar ki buna tam anlamıyla katılmak güç görünüyor.

Üç vokali bulunan topluluğun bir sürü şey öğrendiğini, birçok marifetleri olduğunu ama bütünlüklerini birkaç parçada gösterdiklerini söyleyebiliyoruz. “I’ll Hunt You Down” için albümün en dikkat çekici parçası denebilir. Sonlara doğru çalan “I Will Return” parçası ise diğer özel ilgi gösterilmesi gereken eserlerden biri olarak fark ediliyor.

Death metal çizgilerini kalınlaştırırlarsa, müziklerini daha rafine bir hale getirirlerse (iniş çıkışlı tempolarına ayar vermeleri iyi olabilir) ve hatırlanır melodiler geliştirirlerse ikinci albümleri onlar için önemli bir basamak olacaktır. Son dönem deathcore müziğinin en heyecan verici ekiplerden birini dinlemek için bu albüm iyi bir örnek!

PARÇA LİSTESİ

01. Anxiety, 02. 50S, 03. I’ll Hunt You Down, 04. Set Me Free, 05. What We’ve Done, 06. Set Me Free, 07. We Rise, 08. Just In Time, 09. We Stand As One, 10. The Last Stand, 11. I Will Return, 12. Show Your Worth.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.myspace.com/thedeadlaywaiting

http://www.risingrecords.org

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s