Horns Of Anguish – Barriers


Kalbinizi alıp uzaklara götürüyor!

Kalbinizi alıp uzaklara götürebilir!

Horns Of Anguish elemanları Filip Robertsson ile baterist Morgan Andersson’ın yolları daha önce Grandma’s Vomit topluluğunda kesişmişti. Hem bu toplulukla yaptıkları olsun, hem de “Everlasting Apathy” isimli demo çalışmalarıyla olsun beklentileri karşılamak açısından kesinlikle zayıf kalmıştılar. Ağustos 2008 yılında Kampas Records ile anlaştıktan sonra “Barriers” isimli ilk albümlerini çıkarıverdiler.

İsveç’li ekibe anlaşma imzalatan üç demo parça çalışmasından ikisinin (“Ominous” ile “A New Breed Plague”) bu albüme taşındığını fark ediyoruz. Sludge ve doom metal tarzı müziklerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan albüm için önemli bir not ise, kesinlikle dinletisi can sıkıcı boyuta varmıyor. Onlar yaptığı tarza yoğun vokal sokmuyor, melodik yapıdan uzak değiller ve etkileyici parça yazarlığına haizler.

Black Sabbath, Electric Wizard, Mastodon, Neurosis, Isis, The Melvins ve Yob gibi isimlerden etkilenen Horns Of Anguish’in Kampas Records ekipleri arasında tarz bakımından ayrı ve özel bir yeri var. Ayrıca yeni CD’lerini elimize aldığımızda Bartek Nalezinski’nin sanat çalışmalarına baka kalacak kadar çok beğendik. Bu tarz albümlere yakışan bir konsept üzerinden gidildiği açıkça fark ediliyor.

“Barriers” ağır bir albüm, dinlerken durgunlaştırıyor ve karamsar bir tarafı var. Aslına bakıldığında hissetirdiklerinin tarifi zor yapılıyor. Vücut ritminize uyan bir zamanda bu çalışmayı aklınıza getirmeyi başarır, ve dinlerseniz memnun kalabilirsiniz. Nirvana dinleyerek müzikle tanışan her iki Horns Of Anguish elemanı bu albümleriyle kendilerini kusursuz ve süper buluyor. Mutlaka konuşulmaya değer!

PARÇA LİSTESİ

01. Beyond The Bounds Of Life , 02. Barriers, 03. Ominous, 04. Scorch, 05. Evading Capture, 06. Led Astray, 07. A New Breed Plague.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.hornsofanguish.com

http://www.myspace.com/hornsofanguish

http://www.kampas.fi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s