Per Capita – In Stench We Crust


Yeraltından sesleniyorlar!

Yeraltından sesleniyorlar!

Anlaşılan o ki onlar 22 dk. kadar süren 11 adet crustcore roketiyle dinleyenlerini sağlam vurmak amacındalar. Gerçekten konserlerine gidip (Witch Hunt ve Sayyadina ekipleriyle onları yanyana bir düşünün!?) kendilerine sahne önünde eşlik etmesi lazım gelen bir topluluk Per Capita, aksine CD’lerini çalıcıya takıp el şaklatılacak bir grup değiller. Fark edileceği üzere çalışmanın stüdyo kayıt kalitesi yüksek değil ama bunun aksini yapabildikleri takdirde belli başlı topluluklarla yan yana gelebilirler. Elbette Alman ekibin müziklerine bakılarak bu sonuç çıkartılabiliyor, keramet sadece kayıtta olsaydı her topluluk mükemmel görünürdü.

Geçen yıl kurulan Per Capita gerçekleri görebilen ve bununla yaşamayı kabul edemeyen bir kesim için gayet anlamlı müzikler yazıyor. Toplumlara yönelik, politik bakış açılarıyla bezenmiş ama belli bir siyasal topluluk adına konuşmayan sözleri ile dikkat çekiyorlar. Her parçanın farklı ve güzel seçilmiş bir teması olsa da akıllarda en çok kalanlar, “Media Control” parçasında geçen ‘medya kuruluşlarının halkı kontrol altında tutması’ ile “Fight Back War” parçasında geçen “vatan ve bayrak için ölünmesi” konuları oluyor.

“In Stench We Crust” adlı bu ilk Per Capita albümünde B. Stench’in vokalleri oldukça kaliteli ve müzikleriyle harika örtüşüyor. Yeraltı müziğin güzel yanlarından biri de bu olsa gerek; çoğunluk büyük hardcore topluluklarına yoğunlaşıp onların vokallerini tam bulurken, B. Stench gibi müzisyenler resmen neyin nasıl olması gerektiği konusunda ‘ders verebilecek kadar’ performans gösterebiliyorlar. Crust türevi için yanıp tutuşan Per Capita’nın tutkuyla hazırladıkları bu eser son birkaç yılın en samimi kayıtlarından biri olarak önem kazanıyor, edinin!

PARÇA LİSTESİ

01. Genocide.Us, 02. The Conclusion, 03. Resignation, 04. Media Control, 05. Misconduct, 06. Deadhead, 07. Fight Back War, 08. My Life, 09. Ashes, 10. Erased By Authority, 11. A Basic Urge To Kill.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.myspace.com/percapitacrust

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s