Teenage Bottlerocket – They Came From The Shadows


TBR şimdi daha güçlü!

TBR şimdi daha güçlü!

1990 yılından bu yana günümüzün punk rock sahnesinde adı geçen nice önemli topluluklarla çalışmışlığı bulunan San Francisco, California’lı Fat Wreck Chords’ın çıkarması beklenen albüm sıralamasında Teenage Bottlerocket’ın adı baş sırada gözüküyor. Teenage Bottlerocket’ın Fat Wreck Chords etiketli ilk albümü 2009 yılının dinlenmesi gereken punk rock kayıtlarından biri olacağı için memnun edeceğe benziyor.

“They Came From The Shadows” isimli dördüncü TBR albümü 2 gün sonra piyasada olacak. 32 dk. sürmeyen bu albüme sığdırılan 14 parçanın bir çırpıda çalınıp bitirildiği fark ediliyor. Topluluğun yeni albümleriyle sıkı bir müzik elde ettiklerini söyleyebiliriz. Ekipten Ray, ve grubun beyni Kody’nin vokal konusunda diğer punk topluluklarına alternatif oluşturabilecek bir performans sergilediklerini önceden biliyoruz.

Topluluğun albüm çıkmadan internet ortamına aktarmaya uygun gördüğü pop punk kokulu “Don’t Want To Go” parçasının (diğer parçaları bu parçayla pek fazla bir benzerlik göstermiyor) yerine “Forbidden Planet” isimli parçalarını dinlemek daha keyifli olabiliyor. Bu parçadan önce gelen “Bigger Than Kiss”, yüksek tempoya sahip “Fatso Goes Nutzoid” ve “Todayo” parçalarının ‘artı bir’ özelliklere sahip olduğunu düşünebilirsiniz.

TBR’ın Wyoming bölgesinden çıkıp bu müziği yapmaları beklendik bir olay olarak kabul görmüyor. Alkaline Trio, Dillinger Four ve Ramones gibi isimlerin yaptıklarından ilham alan topluluk, genç yaşta Dead To Me, Queers, The Falcon ve NOFX gibi gruplarla aynı sahneyi paylaşmayı başarmıştı. Descendents, Lemonheads ve Rise Against gibilerin tercih ettiği Blasting Room Stüdyoları’nda kaydedilen bu eseri ıskalayıp geçmeyin!

PARÇA LİSTESİ

01. Skate Or Die, 02. Don’t Want To Go, 03. Bigger Than Kiss, 04. Do What?, 05. Not OK, 06. Forbidden Planet, 07. Call In Sick, 08. Fatso Goes Nutzoid, 09. Without You, 10. Tonguebiter, 11. Be With You, 12. The Jerk, 13. They Came From The Shadows, 14. Todayo.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.teenagebottlerocket.com

http://www.myspace.com/teenagebottlerocket

http://www.fatwreck.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s