Ventana – American Survival Guide Vol. 1


Kötülüğün gücü dünyanın çivisini çıkaramıyor!

Kötülüğün gücü dünyanın çivisini çıkaramıyor!

Onlar doğamızla onu reddetmek için gelen bizler arasında bir bağ kuruyor, yaratıcılıklarını “negatif durumları pozitife çevirmek” ihtiyacından alıyorlar. Ekim ayında Hellthrash ile tozutacak olan Slipknot görünümlü ama Slipknot’ın müziklerini yapmayan, alternatif olmak konusunda kendi çizgilerini oluşturmayı başarmış Cleveland’lı Ventana’dan söz ediyoruz. İspanyolca’da “pencere” manasına gelen Ventana’nın endüstriyel müzik hastası, Mushroomhead üyesi Rick Thomas (St1tch)’in bir yan projesi olduğunu hatırlatalım. Mushroomhead’in yapımcısı ve kurucu elemanlarından baterist Steve Felton’ın albüme kattığı yapımcılık emeğini es geçmeyelim. Ekibin kalıcılığı adına sıkı işler yapmış görünüyor.

Dope ve Crossbreed ile turlamışlığı bulunan, Scene Dergisi Ödüllerini 2 defa kaldıran Ventana’nın “American Survival Guide Vol. 1” isimli albümleri 6 Ekim’de dinleyicilerin beğenisine yeniden sunulacak. Bu çalışmayla Trustkill Records ile beraber kendi firmaları Filthy Hands Co. ile V Inc. ilgileniyor. Topluluk 23 Ekim’de sinemalarda gösterime girecek olan “Testere 6” filminin 20 Ekim’de piyasaya sürülecek olan film müziklerine bu albümden “Watch Us Burn” parçalarını verdiler. White Zombie ve Fear Factory topluluklarını sevenler için bir nimet olan bu çalışmanın içersinde “Coming Apart”, “Stress Related”, “Face To Face” ve “Cry Little Sister” gibi harika parçalar var.

Endüstriyel etkileşimli modern metal elementlerinin hardcore, tekno ve dans ritimleriyle tek bir potada eritilmesi Ventana’yı tarif ediyor. Frontline Assembly, Hocico, Juno Reactor, KMFDM, The Birthday Massacre, VNV Nation ve Wumpscut gibi isimlerden etkilendiklerini belirtmeden geçmeyelim ki bunlar arasında Ministry, Nine Inch Nails, Mindless Self Indulgence gibi popüler ekipler de var. Ama The Razor Blade Dance Floor adlı endüstriyel rock/metal yayını geçen sene bu albümü “Yılın 1 Numarası” seçti. Yani kendi hayranlık duyduğu isimleri elemeyi başardılar. Böylesine ateş kesilmiş, fazla törpülenmemiş, açık seçik ve kalpsiz bir karşı çıkış albümünü dinlemek için ASG şu sıralar yegane seçim!

PARÇA LİSTESİ

01. Watch Us Burn, 02. Coming Apart, 03. Stress Related, 04. The Dying Sound, 05: The Fallen Idol, 06. This Digital World, 07. The Sad History Of The World, 08. Face To Face, 09. Swords, 10. Cry Little Sister, 11. The Way The World Ends, 12. The Defying Sound.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.myspace.com/ventanaband

http://www.trustkill.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s