Reno Divorce – Tears Before Breakfast


Has melodik punk rock!

Has melodik punk rock!

1990’lı yılların ortalarında Orlando’da kurulan, 2000’li yılların başından itibaren Denver’da müziklerini üretmeye devam eden Reno Divorce topluluğunun çaldıkları süre boyunca Kuzey Amerika’da ciddi bir hayran kitlesi edinmeyi başardığı fark ediliyor. Söz ve müzikleriyle “sokak müzikleri” olarak lanse edilen bir tarzın peşinden gittikleri için sonunda I Scream Records ile anlaşmayı başaran isimlerden biri oluverdiler. Bunun manası gelecekte onları daha iyi yerlerde görebilmemiz oluyor. İlk I Scream Records albümleri olan “Tears Before Breakfast” 12 Ekim tarihinde piyasaya dağıtılacak.

“Tears Before Breakfast” dördüncü Reno Divorce albümü ve beş yıldan bu yana merak edildiği söylenebilir. Son dönemlerinde ürettikleri sağlam parçalarını bu albüme koyan ekibin kendi bölgesinde defalarca “en iyi punk topluluğu” seçildiğini hatırlatalım. Agnostic Front, Dead Kennedys, Henry Rollins ve Street Dogs gibi ciddi isimlerle aynı sahneyi paylaşan Brent Loveday ve arkadaşlarının şu çalışmasını bahsettiğimiz isimlerin işleriyle aynı kefeye koyamayız, çünkü onların kendi yollarını çoktan çizmiş olduğu gözlemlenebiliyor. İlgili önemli medya kuruluşları da bu vaziyetlerine hak verdi.

Kapağıyla, kitapçığıyla farklı bir havayı yakalamayı başarmış olan albümün içindeki “Firecracker”, “How Long’s It Been?” (bu parçanın video klibine ekibin sayfalarından ulaşabilirsiniz), “True Love”, “I Won’t Say No” ve “Behind Closed Doors” isimli parçalara dikkat verilmesi gerekiyor. Melodiye boğmadan tadında bırakan, orta tempolu, kimi yerde hızlı tempolu, yormayan bir albümden söz ediyoruz. Agent Orange, Gaslight Anthem, Social Distortion ve Zeke’nin müziklerine hayran olanların tarzında iddialı olan bu albümü severek dinlemelerini bekleyebiliriz, Reno Divorce dörtlüsünü takip edin!

PARÇA LİSTESİ

01. Supercharger, 02. Firecracker, 03. All Show, No Go!, 04. How Long’s It Been?, 05. True Love, 06. Our Dreams Are The Same, 07. Say It, 08. I Won’t Say No, 09. Can’t Win For Losin’, 10. Behind Closed Doors, 11. One Step Closer To The Edge.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.renodivorceonline.com

http://www.myspace.com/renodivorceonlinecom

http://www.iscreamrecords.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s