Fferyllt – Dance Of Druids


Festival ateşi yakıldı!

Festival ateşi yakıldı!

Viking ve kelt etkileşimli senfonik folk metal üreten (onları pagan metal kavramının içinde de görebilirsiniz) Fferyllt bizlere Rusya’dan sesleniyor. 2003 yılında kurulan ekibin kayıt tarihçesi fazla kabarık değil, şu an bahsettiğimiz “Dance Of Druids” ise ilk albümleri oluyor. Batı Avrupa Paganizminden ilham alan birkaç genç müzisyenin emek verdiği bayan vokalli topluluğun albümleri çıktıktan bir süre sonra aralarında ayrılıklar yaşandıklarını belirtelim, zaten öncesinde de bu albüm kadrosu kolay kurulmamıştı.

Vokalist Yanina Zelenskaya’ya kimi parçalarda erkek vokaller destek veriyor; albümün tamamını tek başına götürmesi tercihimiz olurdu. Batı Avrupa etnik enstrümanlarını tercih eden topluluğa misafir müzisyen olarak bazı Arkona ve Folkearth elemanları destek veriyor. Bu albümün sunumu kesinlikle tonlarca albümden farklı; kalın saman kağıtları koklayarak parça sözlerini okunması fikri güzeldi. Başarılı kapak çizimleri için Diana Lebedeva’nın emeğini es geçmek imkansız görünüyor.

Papazları dans ettirmek kolay olmasa gerek, bu keyifli çalışma için Yanina ve arkadaşları doğrusu iyi bir iş çıkarıyor. “Following Skadi”, “Autumn’s Gold” ve “Winds Of Trondheimsfjorden” parçalarını dinlemelisiniz. Ayrıca albümde başarıyla icra edilmiş Ensiferum yorum parçası “LAI LAI HEI” ile çoğumuzun kulaklarına aşina olan Eluveitie’nin “Inis Mona” adlı yorum parçası var. Doğanın ruhuna, atalarından aldıkları güçle yola çıkan grubun geldikleri noktaya göz atmadan geçmeyin!

PARÇA LİSTESİ

01. A Celtic Tale (Instrumental), 02. Night Of The Wood-God, 03. Following Skadi, 04. Dance Of Druids, 05. Autumn’s Gold, 06. Warriors Of Ireland, 07. Winds Of Trondheimsfjorden, 08. Jule, 09. Gjallarhorn, 10. LAI LAI HEI, 11. Inis Mona.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.fferyllt.net

http://www.stygiancrypt.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s