Skarface Türkiye’de!


Bu eğlenceye Fransız kalmayın!

Eğlenceye Fransız kalmayın!

Müziklerine punk rock ve onunla örtüşen çeşitli tarzları ekleyen Fransız ska topluluğu Skarface nihayet ülkemize geliyor!

18 yıl önce kuruldular. Üretken ve tavizsiz bir şekilde çaldıkları her dönemde ska tarzının ön taraflarında yer aldılar. Müzik üzerine yoğunlaşabilmenin gitgide zorlaştığı şu zamanlarda Skarface’in kendi dalının efsanesi olarak onlarca albüm çıkarabilmeleri, Avrupa’nın en şöhretli ska gruplarından biri haline gelmeleri kutlanası bir başarıdır. Dünyanın çeşitli yerlerinde binden fazla konser veren kalabalık topluluğun yeraltı sahnesinden hiç bir zaman ayrılmamaları, sadece istediklerini üretip yayınlamalarına yönelik verdikleri önem takdir ediliyor.

‘Göklere çıkardığı gibi yerden yere de vurabilen medyaya yakın olmayan, dürüst, yaratıcı, her zaman kendi ayakları üzerinde durmayı tercih eden ve kesinlikle para için müzisyenlik yapmayan bir aile’ kavramına uyan Skarface’in tavırlı yanları hep beğenilmekteydi. Politik amaçlar gütmeden, insani değerleri, paylaşımı, saygıyı, ırkçılık ve şiddete karşı olan duruşlarını parçalarına yansıtabilen ekibin müzikleri sağırlaşmış ve körleşmiş algıları uyandırabiliyor, sosyal baskılarla dönen insafsız dünyanın içinde yaşayanlara adeta nefes aldırmaya devam ediyor.

Konserde yer alacak olan ikinci Fransız topluluk Quartier Libre, Skarface’in ön grubu olarak performans gösterecek. Türkiye konserleri için OBooking ile anlaşan ekibin çiğ punk rock çalmadığı biliniyor; müziklerine ska, rock’n roll elementleri, reggae ve Oi! de katıyorlar. Quartier Libre’nin yedi farklı ülkede atmış kadar konser verdiğini, çevreleriyle olan ilişkilerini iyi seviyede tuttukları biliniyor. 2007 yılında ciddi bir otomobil kazası yüzünden icraatlarına ara veren ekibin bu yıl sahnelere geri dönmesi onların müzik arzularını ortaya koyuyor.

Şovun öncesinde, aralarında ve sonrasında birbirinden hareketli ska ve reggae parçalarıyla seyirciler coşturulacak. Coşturan ise ska organizasyonlarının vazgeçilmez isimlerinden Boss DJ olacak.

80’li yılların hakiki ska müziğini dinlemek; isyan etmek, itaatsizliği alkışlamak, özgürlüğü seçmek ve insan haklarını desteklemek için konser günü mekandaki yerinizi alın!

Tarih: 8 Kasım Pazar

Mekan: Nayah Reggae & World Music Club

Adres:

Saat: 20.00

Giriş: 15 lira

BAĞLANTI NOKTALARI

http://pagespro-orange.fr/manfred.rude

http://www.myspace.com/skarfaceska

http://quartier-libre.1s.fr

http://www.myspace.com/quartierlibresedan

http://www.myspace.com/obooking

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s