Sycronomica – Sycroscope


Daha güçlü ve olgunlar!

Daha güçlü ve olgunlar!

“Seçkin black metal müziğine karşı ilgim vardır, ve bu tarz toplulukları her zaman bulamıyorum!” diyenlerdenseniz (haklısınız!) karşınıza Sycronomica’yı koyuyoruz. Seçkin black metal de ne oluyor demeyin, diğer topluluklara asla bir lafımız yok. Elde avuçta kalan köklü eski tarz black metal toplulukları bir yana, bir de bu müziği geliştirmeye çalışan yine az sayıda topluluklar vardır ya, onlar “deneysellerdir”, progresif tarzda parçalarını yazarlar. Sycronomica da bu müziği farklı açılarından ele almayı seviyor, herhangi bir dine bağlı değiller.

1996 yılında Münih, Almanya’da kuruldular ve “Sycroscope” onların 3 gün sonra Avrupa’da çıkacak olan 3’üncü albümleri oluyor. Kadrolarına bakıldığında tek tanıdık isim olarak eski Haggard bas gitaristi Robin Fischer var. Hisleri, fantastik öyküleri, kış mevsimini, ormanları ve ruhlarını destansı bir konsept içersinde dinleyicilerine aktaran Sycronomica kendi atmosferini oluşturuyor. Senfoni anlayışları gelişmiş, rif yazımı konusunda kendini yetiştirmiş, ekstrem vokaller ile klasik opera vokalini bir araya getirmiş bir topluluktan (artı puan!) söz ediyoruz.

Borknagar, eski dönem Dimmu Borgir, Dissection ve birazda Arcturus, Cradle Of Filth toplulukların tarzlarını anımsatan “Sycroscope” albümünü hazırlayan kadronun ciddi gruplarla aynı sahneyi paylaşmışlıkları var (Enslaved, In Flames, Six Feet Under …), festivaller açısından şanslı oldukları söylenebilir. Tecrübenin yazdığı bu çalışma beklentilerinizi boşa çıkarmayacaktır. Dinlerken içinde kaybolacağınız arka fon ve melodileri kapsayan albüm ilk bakışta biraz komplike gelse de “The Call” parçasıyla başlangıç yapmak iyi bir seçim olarak görünüyor!

PARÇA LİSTESİ

01. Preludium III, 02. Kaleidoscope, 03. Realm Of Dust And Ashes, 04. The Call, 05. An Der Schwelle, 06. Nebelgestalt, 07. Embers, 08. Ground On Fire, 09. Geleit Ins Moor.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.sycronomica.de

http://www.myspace.com/sycronomica

http://www.silverwolf-productions.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s