Mucky Pup – A Boy In A Man’s World + Now


Şu oğlana "şimdi" kulak verin!

Geçmişi 1985’lere dayanan New Jersey’li Mucky Pup topluluğunu devrinde dinleyenler daha iyi bilir ki onların 1989 tarihli “A Boy In A Man’s World” adlı albümleri ilk çıktığında (bir nevi “Adam Olmak İstemiyorum”) hayli önemsenmişti çünkü ekipçe farkı yakalamışlardı ve merak edilmeleri haklarıydı. Vokalde Chris Milnes, bateride John Milnes, gitarda Dan Nastasi ve bas gitarda Dave Neabore (sonradan Marc Baker) bir araya geldiğinde ortaya gülünç sözler ve ilham verici bir müzikalite çıkıyordu. Adeta hem eğleniyor, hem de eğlendiriyorlardı. Onların hala diğer hardcore gruplarına fazla benzemediklerini görebilmekteyiz. Daha ilk dönemlerinde Bad Brains, GWAR, Murphy’s Law, Primus ve Red Hot Chili Peppers gibi ciddi isimlerle aynı sahneyi paylaşan bir ekipten söz ediyoruz ki bu müzisyenlerin sonradan hardcore müziğin babalarıyla aynı sahnelere çıktıkları biliniyor.

90’ların birçok topluluğuna yol gösterecek kadar önemli olan Mucky Pup ekibinin Avrupa’da da seyirci bakımından üstünlüğü var. İçinde bulunduğumuz sene içersinde sonradan bir araya gelseler de birkaç konserden ileriye gidemediler. Yine Aralık ayında birkaç performans daha verecek olan ekibin yeraltı metal/hardcore müziğinde kendilerine has bir yerleri var. Kurucu Dan Nastasi bir dönem Dog Eat Dog ekibindeydi, ve bu ekipte ticari başarılar olmak üzere dinleyicilerle yakınlaşmayı bilmişti. “Now” ise “A Boy In A Man’s World” çalışmasından sadece iki sene sonra çıkan bir albüm ve komediyi hala sürdürdükleri görülüyordu. Mucky Pup ismi gelince akla şizofrenik bir bakış açısı, politika ve politikacıları iğneleme geliyor. At gözlükleri olmayan, esprileriyle zeki olduklarını kanıtlayan, kısa ama öz eleştirel yanları var olan grubun hayatın içinden türlü konu hakkında söz yazdıkları görülüyor.

Bloodhound Gang gibi grupların türemesinde payı bulunan Mucky Pup topluluğunun iki CD ücretine tek bir CD parası ödenerek edinilebilen bu çalışmasının içersinde enstrümantal açıdan birçok parçanın olduğu fark ediliyor. Ne güzel ki “To Be Lonely” parçasına bakıp “melodik punk rock damarı da yapabiliriz” mesajı alıyoruz, ne güzel ki enstrümantal parçalarda slap bas modunda takıldıkları için “funkvari işlerde tarağımız var” dediklerini duyabiliyoruz, ne güzel ki kimi yerlerde kulağa çalınan sert müzikleriyle “crossover müziği de bizde var” cümlesini kafamıza yazabiliyoruz. “Reagan Knew”, “P.T.L.”, “Hotel Penitentiary” ve “I Know Nobody” parçalarını ilk dinleyişte sevebilirsiniz ama “Batman”, “Landscrapers”, “Death By Cholesterol”, “Big Freeze”, “Mucky Pumpin Beat”, “Walkin With The Devil” ve “Yesterdays” gibi parçaları atlamamak gerekiyor. Orijinal üretimin değerini bilenler bu yeniden yayınlanan çalışmaları kesinlikle ıskalamamalı, neden değerli olduklarını anlamalı!

PARÇA LİSTESİ

01. U-Stink, 02. Batman, 03 Someday, 04. Reagan Knew, 05. Landscrapers, 06. Never Again, 07. Death By Cholesterol, 08. P.T.L., 09. A Boy In A Man’s World, 10. Little Pigs, 11. All’s Cool, 12. Jam It, 13. Whasky Wabbit, 14. Big Freeze, 15. Hippies Hate Water, 16. Three Dead Gophers, 17. Jimmys, 18. Baby, 19. She Quieffed, 20. Feeling Sick, 21. A Headbanger’s Balls & 120 Minutes, 22. My Hands Your Neck, 23. Face, 24. Hotel Penitentiary, 25. Mucky Pumpin Beat, 26. I Know Nobody, 27. Walkin With The Devil, 28. Yesterdays, 29. To Be Lonely.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.muckypup.com

http://www.myspace.com/muckypup

http://www.iscreamrecords.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s