Squirrel Nut Zippers


Bekleyenleri arttı!

Ne haber Chris? “Lost At Sea” isimli ilk konser albümünüz 27 Ekim günü Southern Broadcasting/MRI etiketiyle yayınlandı. Bize bu çalışmadan neler umduğunuzu söyleyebilir misin?

SNZ materyallerinde olan klasik şeyleri bu çalışmamızda bulabilirsiniz. Şu anda enstrümanlarımızı daha iyi çalmayı bildiğimiz için dua ediyoruz. Mizah duygumuz bu kayıtlarla ortaya çıkıyor. Artı harika bir ambalaj yaptık! Bakmalısınız. Versiyonları web sayfamızdan rahatlıkla görülebilir. Çok iyi bir malzeme.

2010 yılında gelecek albümünüzü yapacağınızı belirtmiştiniz. SNZ ekibinden ne gibi yeni şeyler duymayı bekleyebiliriz?

Umarım 2010 yılının sonunda yeni albümümüzü yayınlayacağız. Bu yıldan sonra turlayacağız, plak firmalarını inceleyeceğiz, gençleşeceğiz, kokteyller içeceğiz, çocuklarımızla ilgileneceğiz. Meşgulüz yani, kaptın!

Bu ayın ortalarında NPR Mountain Stage’te yeni performanslarınızı banda kaydettireceksiniz. Biraz bundan bahsedebilir misin?

Evet! 13-15 Kasım gibi hafta sonuna denk gelen bir tarihte yayımlanacak. Sevenlerimiz myspace.com/mountainstage ve facebook.com/mountainstage adreslerine bizler hakkında yorum girebilirler. Bunun dışında mountainstage.org/mtnstageaffiliates.aspx adresine bakarsanız radyo frekanslarını bulabilirsiniz. YouTube kanalında Jimbo ile yapılan hoş bir röportaj var; youtube.com/mtnstage adresine göz atabilirsiniz.

Şu anda Chapel Hill, North Carolina’daki müzik sahnesi için ne söyleyebilirsin?

Buraları güzeldir, kırsal ve üniversite kasabasıdır. Yenilenen dar kafalı beyazların yeridir derim. Güneye ait mükemmel yemeklerimiz vardır, kızarmış tavuklar ve barbekü, artı sanat, kültür ve müzik. Cennet gibi!

Amerika’yı saymazsak, nerelerde çalmayı seviyorsunuz?

Üzülerek belirtmek isterim ki Amerika dışında fazla dışarıda çalmadık. Yine de Kolombiya’da çok heyecanlandığımızı hatırlarım. Yiyecekleri seviyoruz, sende sizlere özgü şeyleri bizlere abartarak anlatabilirsin!

Favori SNZ kaydınız hangisi? Başarıya ulaştığını düşündüğünüz albüm hangisi?

“Perrenial Favorites” albümü bizim kesinlikle favorimizdir. Topluluğun yaratıcılığını iyi gösteriyor. “Hot” albümü ise en başarılı olanıdır. Ben yeni albümün büyük bir hayranıyım çünkü insanlara nasıl çaldığımızı açıkça gösteriyor. Tamamen güçlü bir çalışma!

Şu günlerde yeni müzikleri işitmek için internet en iyi yol olarak karşımıza çıkıyor, internet ortamında retro-swing tarzını takip eden insanların kalabalıklaşmasına ne diyorsun? Sana göre internet yeraltı müzisyenleri için yardımcı mıdır yoksa yaralayıcı mıdır?

Ooo bilirsin, hayatta kalma mücadelesi veriliyor. Otlar, karıncalar, sivrisinekler, sinekler ve SNZ! Gerçekten bence bu mükemmel. Şanslıyız ki ortaya koyduğumuz bir markamız var ve internet bizi büyük miktarda yaralamıyor. Eğer bizlerin istediği gibi sanat projelerimizin yapılmasına olanak olmazsa… Biliyorsun!

Faturalarınızı ödemek için hangi işlerde çalışıyorsunuz?

Topluluğu ben idare ediyorum, televizyon şovları için müzik besteliyorum ki en sonuncusu Comedy Central’daki Lil Bush’tur. The Jesus And Mary Chain’den tanıdığınız William Reed ile stüdyoda zaman geçiriyorum. The Dickies ile turluyorum. The Bangles’dan Vickie Peterson’la bir araya geldik ve The Lamps adı altında yeni bir yan proje kurduk. Los Angeles kökenliyiz, Chapel Hill’de olmadığım zamanlarda vakit geçirdiğim yer burasıdır. Jimbo uzun bir süredir Buddy Guy ile çalıyordu. Herkesin meşgul olduğu yan projeleri var. Sanırım kurttan bir adım uzaktayız.

Yeni müzikler hakkında konuşursak, son zamanlarda dinlediğiniz yeni albümler hangileridir?

Hepimiz Elvis Perkins’in kayıtlarını dinlemekten hoşlanırız. Şu sıralar müzik bakımından yavaşça değişiyorum ki inanılmaz derecede eskilerdeyim. Hala ses kayıt bantlarını dinliyorum!

Senden sulu bir tur öyküsü alalım.

Olur, sana portakallardan çıkan portakal suyunu anlatacağım. Gerçek değil tabi, geçen hafta North Carolina’da jambon satan taşraya özgü bir dükkana gittim ki Los Angeles’ta bu jambonlardan yoktur. Tura gidiyordum ve jambonları rastgele eşya kutularının içine koydum. Şova gittiğimde imza vermeye başlamıştık ki bir de ne göreyim; jambonlarımı satıyorlar! Üç tanesine imza atmak zorunda kaldım. Jambonlarımı yediler! Popomun üstüne oturdum adamım. Bu adama jambon yok.

Blogger Schizo! takipçileriyle paylaşmak istediğin başka şeyler var mı? Yanıtların için teşekkürler.

Hey! Hepiniz buraya bakın, sizlerle birlikte olmayı bekleyemeyiz. Lütfen bize sevgi verin ve oraya gelmemizi sağlayın. Sonra “The Ghost Of Stephen Foster” parçamızın konser görüntülerini izleyin. Alkışlar!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s