The Empire Shall Fall – Awaken


Bu albümle gururlanılır!

The Empire Shall Fall ismine yepyeni diyemeyiz ama geçen sene kuruldukları için ve de “Awaken” adlı ilk albümlerini 4 gün sonra çıkaracakları için metalcore alanında yeni bir topluluk olarak lanse edebiliriz. Ekipte tanıdık bir vokalist, Jesse Leach var (babasının papaz olduğu ve dini inançlarının kuvvetli olduğu biliniyor). Killswitch Engage’in ilk dönemlerine denk düşen “Killswitch Engage” ve “Alive Or Just Breathing” albümlerinde var olan harika bir sesten bahsediyoruz. Ardından kendisi rock süper gruplarından Seemless ile iki albüm çıkarmıştı ve bu sene içersinde Seemless’ın nalları havaya dikmesiyle tüm gücünü TESF’e vermişti. Jesse’ye gitarlarda Jake Davenport ve Marcus De Lisle, bas gitarda Nick Sollecito ve bateride Jeff Pitts eşlik ediyor. Firmaları Angle Side Side’ın etiketini taşımaktan ise ayrıca gurur duyuyorlar. İyi ki de varlar, albümdeki parçaların birbirinden güzel olması sebebiyle dinleyicilere “gerçek bir albüm” vaat ediyorlar.

“Awaken” çalışması su gibi akıp giden sekiz parçayı kapsıyor ve yaklaşık 40 dk. sürüyor. Bitmesini istemiyorsunuz çünkü kalbinizi avuçlarına alan topluluklardan biriyle karşı karşıyayız. Sadece 2009 yılı için değil, son dönemlerde işitebileceğiniz en içten albümlerden biri ve içersinde cazibesine kapılabileceğiniz türlü aksiyonlar var. Topluluk “Awaken” için kaydettiği demo parçalar üzerinde yeniden yoğunlaştı ve üzerine konserlerinde çaldığı üç yeni parçayı ekledi. Sonuca bakıldığında kesilmeyen alkışları hak ediyorlar. Ekibin Killswitch Engage ile birlikte anılmaları şimdilik normal görülse de yaptıklarının onların dışında bir şeyler olduğunu kısa vadede rahatlıkla ispatlayacaklardır. “Awaken” albümündeki farkı yakalamak için enstrümanlarla iyi iletişim kurmakla birlikte, müzisyenler arası mühim bir uyum yakalanması gerekiyor. Jesse Leach gibi vokal konusunda üstad birini bulmak da gerekecektir. “Awake” ile birlikte kaliteyi dinleyebilirsiniz!

PARÇA LİSTESİ

01. Awaken, 02. Lords Of War, 03. Voices Forming Weapons, 04. Choir Of Angels, 05. We The People, 06. These Colors Bleed, 07. Our Own, 08. The Kingdom.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.myspace.com/theempireshallfall

http://www.anglesideside.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s