Dead To Me – African Elephants


Joe Strummer buna sevinebilirdi!

Vokal/bas gitarda Chicken, gitar/vokalde Nathan ve bateride Ian’ı kapsayan Dead To Me topluluğuna yaklaşık 6 yıldan bu yana aşinayız. Onları bazılarımız dinliyordu, bazılarımızın haberi bile yoktu. Şunu fark etmek gerekir ki Fat Wreck Chords çıkışlı “African Elephants” albümünün piyasaya çıkmasıyla birlikte onların iddialı tanıtım metinlerini görmeye başladık. “Son dönemlerin gerçek kalan punk rock ekibi” ya da “punk rock müziğini hatırlıyor musunuz?” gibi fazlasıyla iddialı şeylerden bahsediyoruz.

Bu albümden “Modern Muse” adlı parçalarıyla Mike Davies’in Punk Rock Show (BBC Radio 1) programına konuk olan San Francisco’lu ekibin her önümüze çıkan punk rock topluluklarından biri olmadıklarını hatırlatır bir tarafları var. The Clash, The Pogues gibi isimlerin geleneklerini sürdürmek isteyen ve dub/reggae eklentili punk rock çalan DTM’in dürüst kalmaya devam ettiklerini önemle ifade ediyorlar, insanların kendilerine neden bağlı olduklarının bu albümle anlaşılacağını umuyorlar.

Orijinal gitaristleri Jack’in evlenip çoluk çocuğa karışmasından sonra müzik tutkunlarını sürdüren DTM için daha fazla yeniliklere açık, yeni bir dönem başlamış oldu. Bir önceki albümlerini tekrarlamayı düşünmeden bu çalışmaya imzalarını koydular. Kulağa gayet hoş gelen “Nuthin Runnin Through My Brain”, “A Day Without A War”, “Three Chord Strut” parçaları bir yana, “California Sun” ve “Blue” gibi parçaları dinleyerek ekibin tek tip müzikler içinde olmadığını açıkça görebiliyoruz.

Bir sonraki albümlerinde derlenip toparlanmaları gerektiğini düşünenlerin olacağını şimdiden tahmin etmek mümkün görünüyor. Belki de “Cuban Ballerina” ve “Little Brother” isimli çalışmalarından farklı bir şeyler dinleyeceğinize emin olabilirsiniz ama DTM’in önceden takipçisiyseniz bu albüme kolay adapte olamayabilirsiniz. Ancak içinde bulunduğumuz dönem içersinde hoş bir punk rock materyali dinlemek istiyorsanız “African Elephants” albümü gayet iyi bir seçenek olarak karşınızda duruyor!

PARÇA LİSTESİ

01. X, 02. Modern Muse, 03. Nuthin Runnin Through My Brain, 04. A Day Without A War, 05. Bad Friends, 06. Liebe Liese, 07. Cruel World, 08. Three Chord Strut, 09. California Sun, 10. Fell Right In, 11. I Dare You, 12. Tierra Del Fuego, 13. Blue.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.myspace.com/deadtomesf

http://www.fatwreck.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s