Solitude Productions ile BadMoodMan Music el ele…


Öncüler unutulmadı!

Aynı çatı altında işlerini yürüten Solitude Productions ile BadMoodMan Music firmalarının gündeminde olan şu 4 albüme dikkat çekiliyor:

“Rising Of Yog-Sothoth: Tribute To Thergothon” albümüyle funeral doom metal tarzında önemli bir yeri olan Finli topluluk Thergothon’a karşı saygı duruşunda bulunuldu. Aarni, Astral Sleep, Asunder, Axis Of Advance, Colosseum, Evoken, Imindain, Inter Arbores, Krohm, Mournful Congregation, Nojda, Officium Triste, Otzepenevshiye, Persistence In Mourning, Singultus, Umbra Nihil ve Worship isimlerinin bu albümde yer aldığını görülüyor.

Agalloch ve Katatonia gibi toplulukları sevenler için The Morningside’ın “Moving Crosscurrent Of Time” adlı yeni ikinci albümü yayımlandı. Melankolik tavırlarıyla bilinen Rus ekibin ilk albümlerindeki havayı kaybetmedikleri açıklanıyor. Klavyeleriyle parçalarını değişik bir havaya sokan The Morningside’ın bu albümü hazırlanırken Ray Bradbury’nin “Something Wicked This Way Comes” adlı romanından faydalanıldığını hatırlatalım.

Kauan topluluğunun “Aava Tuulen Maa” isimli albümü çıktı dersek muhtemelen çoğunuz mana getiremeyecektir. Rus ekibin folk, black ve doom metal müziğin içinde olduğunu vurgulamamız gerekiyor. Piyano ve keman gibi enstrümanları da müziklerine entegre eden topluluğun başarılı yazılmış melodileriyle öne çıkıyorlar. Nest, Subaudition, Tenhi ve October Falls gibi isimleri daha önceden takip ediyorsanız Kauan sizlere hiç yabancı gelmeyecektir.

Nisan ayında kendilerinden bahsettiğimiz Raventale ekibinin “Mortal Aspirations” adlı yeni albümü çıktı. Yine depresif taraflarıyla dikkatleri üzerine çekecek olan topluluğun black/pagan metal müziğinden black/doom metal tarzları arasında gidip geleceklerini açıklıyorlar. Güçlü gitar rifleri ve atmosferik klavyelerle dünyayı bizlere göremediğimiz kadar göstermeye niyetli oldukları fark ediliyor. Sözlerinin İngilizce olduğunu atlamayalım.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.myspace.com/thergothon

http://www.myspace.com/themorningsidemusic

http://www.myspace.com/kauanmusic

http://www.myspace.com/raventale

http://www.solitude-prod.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s