My Lament – Broken Leaf


Tarzlarının idealini buldular!

Uç tarzlarda çok sayıda topluluğu bulunmayan ama müzik icra ettiklerinde orijinallikleriyle kendilerini dinlettirmeyi iyi başaran Belçika’dan yeni bir isim daha ağırlıyoruz: My Lament. 2002 yılının sonlarında kurulan ve ilk dönemlerini gothic/doom metal ile geçiren My Lament’in kısa bir süre sonra şu an çaldıkları doom/death metal tarzına döndükleri biliniyor. Üzerinde bahsettiğimiz Broken Leaf” adlı ilk albümleri ise sadece birkaç ay önce Solitude Productions etiketiyle piyasaya sürüldü.

Tılsımlı müzikleri çoğunlukla Ataraxie, Officium Triste, Mourning Beloveth, My Dying Bride ve Saturnus gibilerin yanına iliştirilse de onlar başkalarını taklit eden topluluklardan biri olmadıklarını çoktan ispat etmiş görünüyorlar. Genel olarak hayal kırıklığına uğratmayan bu duygulu çalışmanın death metal tarafında kulaklara gelen başarılı vokaller Bert De Visscher’e ait görünüyor. Vokaliste eşlik eden diğer üyelerin yaptıkları işleri bir araya getirdiğimizde My Lament kendi vatan sınırlarını aşmayı hak ediyor.

Sade sunum ve kayıt kalitesi aşısından uğraşılmış, parça sözleri açısından hayli karanlık bir iş çıkarıldığı fark ediliyor. Daha “Broken Leaf” adlı ilk parçalarıyla My Lament dinleyici etkilemeyi başarıyor. Lafla değil; kendilerine zaman ayrıldığında hayranlık uyandıran tarafları fark edilecektir. İçinde bulunduğunuz sıkıntıyı aşmak için değil de, her şeyin yolunda gittiği bir zamanda eski endişe verici günlerinizi sorgulamak için ideal görünen bu çalışmayı yüzeyde hazine aramayan her müziksevere öneriyoruz!

PARÇA LİSTESİ

01. Broken Leaf, 02. The Shepherd Of Sorrow, 03. Silent Nights, 04. My Damnation Deep, 05. The Soilseeker, 06. Her Dark Smile, 07. The Burden Of Doubt, 08. Vilest Of Men.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.myspace.com/mylamentdoom

http://www.solitude-prod.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s