Tales Of Dark… – Perdition Calls


Perdeler yaşadıklarımızı görünmez kılıyor!

Tales Of Dark iki vokal, iki gitar artı klavye, bas gitar ve bateri etkileşiminin ortaya çıkardığı bir doom/death metal sonucu olarak kendisini gösteriyor. Daha “Wretched Fate For All” parçasını açar açmaz yoğun My Dying Bride etkisini hissedebiliyorsunuz. Düşük tempo ve vokal tarzı için bu durum tartışılmaz olsa da bayan vokaller sayesinde My Dying Bride müziğine eklentili bir şeyler yapmak istedikleri düşünülebilir. “Sounds Of The Ravage” parçasının bir video klibi var, izlerseniz haklarında ön fikir sahibi olabilirsiniz. “Unassembled” parçası topluluğa kolay adapte olmak için iyi bir fırsat niteliği taşıyor. Diğer parçalar arasından öne çıkan “Hollow” da geçen akustik tınılar, ışıltısız bayan vokaller dikkatlerden kaçmayacaktır.

BadMoodMan Music çıkışlı bu ikinci Tales Of Dark… albümünde yine acı, yine karanlık, yine sonsuzluk var. Tarzları bozmuyorlar. Anathema, Mourning Beloveth ve biraz da Opeth gibi toplulukları dinleyenler “Perdition Calls” albümünü sevecektir. Başka topluluklarla bağlantılı olarak çok çağrışım yapmalarına karşın bütünlüğü yakalamış olduklarını söylersek yanılmayız. Sırbistan civarlarında bu alanda müzik yapan bir ekibin tarzına hakim olması güzel olsa da onlardan diğer albümleri adına daha yaratıcı şeyler beklemek yerinde olur (2000 yılında My Dying Bride’ın yaptıkları referans alınabilir). Bu tarzı seviyorsanız dinlerken sıkılmayacaksınız. Sıkı dev doom metal ekipleriyle ilgiliyseniz onlara şans vermeniz yeterli görünüyor!

PARÇA LİSTESİ

01. Wretched Fate For All, 02. Allegoria Of An Eternal Sundown, 03. Sounds Of The Ravage, 04. Unassembled, 05. The Crown Of Venomous Silence, 06. Soft Pluvia Murmurs Piano, 07. Hollow, 08. The Majestic Nothingness, 09. From Scarveiled Hearts.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.talesofdark.org

http://www.myspace.com/talesofdark

http://www.solitude-prod.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s