Sarah Jezebel Deva – A Sign Of Sublime


Solo albümü de oldu!

Müzikal kariyerinde en çok Cradle Of Filth ile anılan, The Kovenant, Therion, Graveworm ve çok daha fazla topluluğun albümüne katkısı bulunan, 2006 yılında kendi topluluğu Angtoria ile “God Has A Plan For Us All” isimli albümünü çıkaran bayan vokal Sarah Jezebel Deva’nın Şubat ayında Rising Records etiketiyle ilk solo albümü “A Sign Of Sublime” piyasaya sürülecek.

19 yaşında Cradle Of Filth ekibine giren Sarah’ın bu ekiple ondan fazla kayıtta yer aldığı görülüyor. Bu sebeple iyi bir Cradle Of Filth dinleyicisi için kendisinin çok şey ifade ettiği açıktır. Köşe yazarlığıyla da tanınan 32 yaşındaki sanatçının geçen yıl Cradle Of Filth’in Avrupa ve Amerika turlarına çıkmadığı görülmüştü. Bunun gerçek sebebi de bu albümün gelmesiyle anlaşılmış oldu.

Gidip de bazılarının yaptığı gibi kendisini Tarja Turunen ve benzerleriyle kıyaslamaya gerek yok. Sarah’ın tarzı kendisine has, bu albümde 2000 dönemi ve öncesi Cradle Of Filth müziği (Martin Powell ve Dave Pybus destekli), Ortaçağ müzikleri ve power metal müziğine yakışır müzikler var. Sarah’ın ne manaya geldiğini “A Sign Of Sublime”, “She Stands Like Stone” ve “Your Woeful Chair” parçaları anlatıyor.

İlk albüm için tamam, ama ilerleyen zamanlarda meydana çıkacak olan yeni parçaların aynı şekilde devam etmesi halinde 2’inci bir solo albümün tat vermeyeceği düşünülebilir. Sarah’ın sonraki albümlerini hayranlarını şaşırtacak kadar yeni parçalara imza atması kendisi açısından iyi olacaktır. Daha fazla da ileri gitmeyelim, “A Sign Of Sublime” şans verilmesi gereken bir albüm!

PARÇA LİSTESİ

01. Genesis, 02. A Sign Of Sublime, 03. She Stands Like Stone, 04. The Devil’s Opera, 05. They Called Her Lady Tyranny, 06. The Road To Nowhere, 07. Your Woeful Chair, 08. Newborn Failure, 09. Daddy’s Not Coming Home.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.myspace.com/jezebeldeva

http://www.risingrecords.org

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s