1997 – Notes From Underground


Chicago'da sinyaller kesildi!

Topluluk tarafından “Notes From Underground” adı verilen yeni üçüncü 1997 albümü, Victory Records tarafından indie pop rock müziği severlere tavsiye ediliyor. CD’nin jelatininde Deathcab For Cutie, Flaming Lips ve Bright Eyes dinleyicileri için ideal gösterilen bu çalışma, diğer Victory Records albümleri arasından tarzı sayesinde sıyrılabiliyor.

Birkaç hafta önce 1997’ın müzik yapmayı bıraktıklarına yönelik açıklamalarını okumuştuk. Ne zaman devam ederler belli değil ancak bu albümle ruhlarını bulup bulamadıkları sorusunun yanıtını dinleyicilere bırakmak gerekiyor. Çalışmayı defalarca dinledikten sonra güney müziklerini ruhunuzda hissedeceğiniz “Hold Yr Breath”, “Wolf+Sheep” ve “Pagan Melodies” parçalarını unutamıyorsunuz.

“Sympathy For The Living” parçasındaki agresiflik gözlerden kaçmıyor. “Falling Down” ve “A Fruitless Year” parçası albümün genel kitleye daha çok hitap eden parçaları ve diğer parçalar arasından rahatlıkla çekip alınabiliyor. Eserde birçok enstrüman kullanılıyor, Arthi Meera’nın albüme katkısı çok başarılı görünüyor.

Diyelim ki 1997 bir daha albüm yapmayacak ve Victory Records ile yollarını ayırdılar; her ne olursa olsun “Notes From Underground” başarılı bir albüm, iyi bir veda çalışması olarak müzikseverlere göz kırpıyor. Müzikal kıvam açısından 1997’nin tarzını dinleyenlere, rock enstrümanları yanında çok sesli müziği de önemserim diyenlere, kulakları çok yormayan duru sesler ve anlaşılır sözler arayanlara, kabaca alternatif rock ile ilgilenenlere bu albüm yerinde bir örnek!

PARÇA LİSTESİ

01. #1, 02. Hold Yr Breath, 03. Sympathy For The Living, 04. Falling Down, 05. Wolf & Sheep, 06. #2, 07. A Fruitless Year, 08. A Fearless Heart, 09. Candle, 10. Pagan Melodies, 11. #3.

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.1997.bigcartel.com

http://www.myspace.com/nineteenninetyseven

http://www.victoryrecords.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s